Jak zakrýt pračku pod schody?

Jestliže máte pračku umístěnou pod schody, jistě jste řešili problém jejího zakrytí.
V našem případě bylo požadováno otevírání na panty a současně možnost dvířka nějak zastrčit pod schody, aby otevřené nepřekážely.

Pod schody se vyrobí většinou vestavná skříň po celé délce, takže by to měla řešit firma, která vestavnou skříň bude dělat.
Byl jsem svědkem, jak zástupce jedné, opravdu velké firmy speciálizované na vestavné skříně, navrhl dvířka jen o pračku opírat a případně ručně posunout vedle, nebo je ručně zvednout a zastrčit pod schody vedle pračky.

Majitel si zaklepal na čelo a pána z firmy vyprovodil.
Mezi řádky jsem pochopil, že na takové speciality jako je složitější zkosení pod schody ani jejich montážníci nejsou stavění.
Složité zkosení znamená nutnost několika návštěv a to je u velkých firem problém. Navíc montážníci nemusí být truhláři,  co jsou schopní něco vymyslet a na místě udělat, protože by je velká firma nezaplatila. Proto je pro větší firmy výhodnější dělat jen jednoduché a bezproblémové věci.

V takovém případě je asi vhodnější kontaktovat přímo malou firmu-truhláře, který si to po vyrobení i sám namontuje a na místě umí improvizovat. Alespoň v tomto případě tomu tak bylo.

S truhlářem jsme to  během 10 minut  za rozumné peníze vyřešili (specializované pojezdy stojí cca 350 Kč/pár).

Princip tkví v dřevěné posuvné lati, na které jsou namontovány podložky závěsů. Tím jsou dvířkům umožněny oba pohyby.  Posuv kolmo pod schody a otevírání.

V tomto případě bude chtít  dát navíc ještě  jeden pojezd doprostřed, protože zkosené dvířka se dostávají ke konci zastrčení už mimo váleček a mohly by se poškrábat o plechovou hranu pojezdu.

 

dvirka_zavrene dvirka_otevrenazakrytí pračky

 

pojezdy1valecek

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *